Rynek gruntów inwestycyjnych w Polsce wykazuje tendencję wzrostową na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wyniki gospodarcze oraz wyraźny optymizm względem ich perspektywicznego rozwoju, potęguje nastroje deweloperów.

Głównym punktem w branży gruntów inwestycyjnych jest rynek mieszkaniowy oraz biurowy. Niski poziom stóp procentowych przyczynił się do ogromnego zainteresowania wynajmem oraz kupnem mieszkań przez najemców. Z kolei kwestia obiektów biurowych dotyczy przede wszystkim zapisu w planach miejscowych o umożliwienie postawienia nowych budynków w miejsce poprzednich, często opuszczonych i zniszczonych.
Grunty inwestycyjne to również tereny pod zabudowę handlową, magazynową czy hotelową. W zależności od danej lokalizacji i działalności, inwestorzy decydują się na zakup gruntu.

W okolicach Poznania zauważa się niesłabnący popyt na grunty inwestycyjne pod zabudowę parków logistycznych. Firmy poszukują komfortowych lokalizacji, ze szczególnym naciskiem na doskonale skomunikowaną infrastrukturę.
Zakres cen gruntów inwestycyjnych jest niezwykle szeroki i wynika z ich przeznaczenia oraz lokalizacji. Najniższy pułap odnosi się do gruntów pod zabudowę magazynów, natomiast biurowce czy obiekty handlowe są obecnie najdroższe na rynku.

Prognozy specjalistów na rynku gruntów inwestycyjnych są pozytywne. Przewidywany jest wzrost popytu na tereny, które przeznaczone są pod zabudowę mieszkań i stabilność inwestycji pod zabudowę biurową. W segmencie gruntów rolnych obserwować można zmiany wynikające z nowelizacji prawa, które reguluje obrót ziemią. Stąd największe zmiany dotyczą tej gałęzi inwestycji.

Grunty inwestycyjne

Oferty  na naszej stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami sprzedaży gruntów inwestycyjnych na terenie Poznania i okolic. Zainteresowanych prosimy o kontakt.